vybava-pro-skolaka-nemusi-stat-nekolik-tisic

Výbava pro školáka nemusí stát několik tisíc. Pořiďte ji ve výprodejích

Výbava pro školáka nemusí stát několik tisíc. Pořiďte ji ve výprodejích

Sada sešitů, plný penál psacích potřeb, přezůvky. To jsou jen některé z věcí, které musíte školákovi pořídit. Cena takové výbavy se pohybuje kolem 5 tisíc. Pokud ale nakoupíte chytře, ušetříte až polovinu.

Nejprve si vytvořte seznam, co musíte bezpodmínečně koupit ještě před začátkem školního roku. Pokud máte doma prvňáka, nevyhnete se nákupu aktovky, přezůvek a nového penálu ještě o prázdninách. Starší děti ale mohou týden se starými pomůckami vydržet a nové jim pořídíte až za snížené ceny.

Výprodej už od začátku září

Obchody totiž začnou zboží zlevňovat už v první polovině září. Potřebují udělat ve skladech místo pro nové sezónní zboží. A to je vaše šance získat vše, co vaše dítě potřebuje, za zlomek ceny.

Při pátrání po slevách nespoléhejte na akční letáky. V každé prodejně totiž zbyde jiné zboží, takže obchodníci nechtějí inzerovat slevu na penál, který už v polovině obchodů neseženete. Projděte proto více obchodů. V některém seženete ve výprodeji penál, jinde aktovku.

Penál se Spider-manem pořídíte o třetinu levněji

Výrazné slevy nabízí prodejci na školní potřeby s filmovými nebo seriálovými hrdiny, po kterých děti nejvíce touží. Příští rok totiž objeví školáci nové hrdiny a pomůcek se starými by se obchodníci nezbavili. Jednopatrový penál se Spider-Manem tak po začátku školního roku pořídíte třeba o třetinu levněji za 300 korun.

Ještě více ušetříte na aktovce, která je většinou jedna z nejdražších položek výbavy. Vyplatí se do ní totiž investovat a pořídit dítěti anatomický batoh. Zatímco o prázdninách za něj zaplatíte i 2 tisíce korun, po začátku školního roku klesne jeho cena o 700 korun. A za tuto částku už pořídíte penál i spoustu sešitů.

Sešity koupíte ve výprodeji už za korunu

Ostatně i na sešitech ušetříte několik desítek korun. Školáci se totiž první den neučí, takže sešity nepotřebují. Pokud se pro jejich nákup rozhodnete na začátku září, ušetříte až 80 %. Nejlevnější seženete v hypermarketech už za korunu. Využijte proto slev a udělejte si zásoby sešitů na celý školní rok.

Nebo se rovnou připravte na ten další. Nevadí, že nemáte přesný seznam, co bude vaše dítě potřebovat. Požadavky učitelů jednotlivých předmětů jsou totiž často podobné. Velký nelinkovaný sešit váš potomek určitě využije v matematice, malý linkovaný sešit zase v angličtině na zapisování nových slovíček.

Při chytrém nakupování ve výprodeji tak ušetříte v rodinném rozpočtu i 2 tisíce, které můžete využít třeba na nákup oblečení pro školáka. Nebo je odložte na vánoční dárky.